Милорад Додик

Додиќ: Ќе се откaжеме од 9 јануари кога САД ќе се откажат од 4 јули

Српскиот член и претседател на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, рече дека Република Српска ќе се откаже на 9 јануари, кога Соединетите Американски Држави ќе се откажат од 4 јули. Додик посочи дека спорот околу тој празник од Сараево не...

Додик примен итно во болница

Милорад Додик утрово е итно сместен во универзитетскиот клинички центар на Република Српска поради билатерална пневмонија. Инаку, во саботата канцеларијата на Додик објави дека тој е во изолација од куќа поради контакт со лице позитивно на вирусот корона. Тогаш беше речено...

Западните вакцини против коронавирус предизвикуваат неплодност, верувам во руската вакцина

Претседателот на претседателството на БиХ, Милорад Додик, изјави дека вакцините против коронавирус развиени на Запад се проблематични и дека меѓу другото предизвикуваат стерилитет, па затоа тој ќе се вакцинира со вакцина од Русија. „Верувам во ова, а не верувам...
- Advertisement -

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...
- Advertisement -