МИЛОШОСКИ

Фрчкоски нема да биде амбасадор во САД, не може да добие бeзбедносен сeртификат?

Пратеникот Антонио Милошоски на Фејбук објавува дека Љубомир Фрчкоски нема да замине амбасадор во САД и оти за ова е информиран и премиерот Заев. Според Милошоски, причина за тоа е што Фрчкоски не може да добие безбедносен сертификат.

Mилошоски открива ckaндал: Заменик министер на Зaeв зeмaл mитo

Не толку тешка тема за истражување на новинарите: - Кој од замениците министри предложени од Заев своевремено како инспектор ги злоупотребил своите овластувања и побарал/зел парични средства од стопанственик во неговата општина, за што бил и осуден? Дали таквите кадри...

Ќерките на Милошоски, Дарија и Михаела, од денеска во градинка

„Дариа и Михаела во градинката “Гонџа” (Карпош), заедно со другарките ќе ги учат првите букви, песнички, но и тоа дека треба да го почитуваат авторитетот на учитеките. Со среќа куклички“ – сподели на Фејсбук пратеникот Антонијо Милошоски, еден од среќните...

МИЛОШОСКИ ОТКРИВА НОВИ ДЕТАЛИ ЗА ПРЕДАВСТВОТО НА ЗАЕВ: Освен прифатениот пакет за името Republic of Northern Macedonia и Nationality of the Republic of Northern...

„Дали Заев може да потпише толку, колку што Грција може да посака? Јавноста се прашува зошто Зоран Заев и неговите советници за односи со Атина, Маричиќ и Башановиќ сеуште не се во грчката Мала Преспа да го потпишат договорот за...

МИЛОШОСКИ: Кукавички поставена бомба во куќата на мојот татко, со цел да ги убие или рани моите родители

После избориве, криминално-политичкото подземје кое се инспирира од “бомбите на мадатарот за Живот”, почна да поставува вистински бомби со закани по живот кон неистомислениците!,  напиша на својот ФБ профил пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски. • Вчера вечер во с. Ижиште,...

МИЛОШОСКИ: Политиката на СДСМ е како Тројански коњ, нуди едно, а подметнува друго

Политиката на СДСМ е како приказната за тројански коњ, од една страна нудат повисока просечна и минимална плата, а од друга страна подметнуваат бинационална држава и прогласување на македонскиот народ за геноциден, кажа денеска во Собранието пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ...
- Advertisement -

Latest News

Уkpaдени pecпиратори во Шведска, преку Косово завршиле во Хрватска

Полициската станица на Медвеќак во Хрватска започна кривична истрага против млад човек (25) кој е осомничен дека набавил 24...
- Advertisement -