October 24, 2021, 3:31 am

минхен

(Видео) Навивач упaднa со знаме со бои на виножито пред мечот меѓу Унгарија и Германија

Навивач долета на теренот за време на интонирањето на химната пред почетокот на натпреварот помеѓу Унгарија и Германија на Европското првенство. Неименуван навивач улета со знаме во боја на виножито, по што беше соборен на тревата и изваден од...

Германската полициja за малку не пуkaла во „натpaпникот“ со падобpaн во Минхен

Министерот за внатрешни работи на баварскиот регион Јоаким Херман откри неверојатна информација од дуелот меѓу Германија и Франција во Минхен. Натпреварот на „Алијанц Арена“ беше прекинат од активист, кој несакајќи заврши на тревникот. Неговата намера беше да прелета над стадионот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...
- Advertisement -spot_img