October 23, 2021, 8:01 am

Мировни сили на Русија

Прва жртва од руските мировници во Нагорно Карабах

Руски офицер загина при расчистување на нагазни мини во регионот Шуши во Нагорно Карабах. Ова е соопштено од Министерството за одбрана на Руската Федерација. "На 17 декември, при деминирање на дел од патот во близина на населбата Шуша, беше...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Нoв ckaндaл ja тpece Македонија: Камион штo нoceл диплoмaтcкa пpaткa зa МНР фaтeн co цигapи и aлкoхoл

Камион управуван од возач со македонски пасош бил запрен на влез во Италија од Словенија и при проверката било...
- Advertisement -spot_img