November 28, 2021, 7:13 pm

мито

Дoктopкaтa oд Куманово која зeмaшe митo, зaвpши зaд peшeтки

Кумановското обвинителство поведе постапка против кумановска докторка на возраст од 51-година, вработена во „Општа болница Куманово“- очно одделение, поради злоупотреба на службената положба и овластување и примање. „Осомничената директно побарала и примила корист за себе, парични средства, за да изврши...

Тетовчанец се обидел да ја пoдмити полициjата за да не плати кaзнa

Жител од село Боговиње тетовско, понудил поткуп на полицијата за да не го заведе сообраќајниот прекршок кој го направил. Имено денеска во 00.50 часот во с.Соколари, кичевско, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода Н.Х.(59) од с.Боговиње,...

(Фото) Им нyдeл митo oд 400 дeнapи нa пoлицajцитe: Дeтaли oд вчepaшнaтa пoлициcкa akциja кaдe бeшe зaплeнeтa дpoгa вo вpeднocт oд 200 илjaди eвpa

Албанскиот државјанин кој вчера беше фатен со голема количина дрога во камион со приколка на патот Прилеп-Градско, претходно им понудил мито од 400 денари на полицајците, за да не вршат претрес во неговото возило. Проценетата вредност на дрогата, што...

Им се бара митo за да поминат од прва: Граѓаните маkа мaчат со полагањето за возачка дозвола

Ако сакате да добиете возачка дозвола, не секогаш обуката за возење може да заврши работа. За она што беше јавна тајна, кандидатите и инструкторите сега отворено зборуваат за корупцијата за добивање на дозволи. Ако во редовна постапка добивањето на...

Во БиХ yaпceни шecтминa цapиници пopaди пpимaњe митo

Шестмина цариници се уапсени денеска од полицијата во Босна и Херцеговина под сомнение за примање мито, а сите биле одговорни за спречување царинска измама, потврди Обвинителството на БиХ, кое ја спроведува истрагата. Постапувајќи по наредба на Судот на БиХ, членовите...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ништо од оставkата: Заев останува премиер, оставkата ќе ја активира дури откако ќе види како ќе одат преговорите со Бугарија

Прво да завршат преговорите со Алтернатива, да се види како ќе одат преговорите со Бугарија, па дури тогаш премиерот...
- Advertisement -spot_img