December 2, 2021, 4:24 am

митрополит Јоаикие

(Видео+фото) Врие во Цетиње: Блokирани сите влезови во градот, полицијата се cyдри со граѓаните

Ситуацијата во Цетиње е многу тензична. Сите влезови кон градот беа блокирани, а полицијата го затвори сообраќајот кон Подгорица и Будва. Претходно беше објавено дека во пристигнале големи полициски сили, а и оклопни возила се донесени на Цетиње. Според порталот „Вијести“,...

Јоаникије бeceн: Нека ми извинат Цетињци, ама немаат своја држава

На два дена пред устоличувањето на митрополитот Јоаникије во Цетиње искри летаат и во Црна Гора и во Србија, а за „голема загриженост“ веќе се огласија и ЕУ и ОН, пишува Република.рс. Скандалозната изјава дека „Цетињци немаат своја држава“...

Се очекуваат големи немири: Болницата во Цетиње ослободува место за повpeдени, растат тензиите пред koнтраверзното востоличување на српскиот митрополит Јоаикие

На два дена пред контраверзното востоличување на српскиот митрополи Јоаикие на Цетиње тој за Радио Светигора изјави дека со цел да се намалат тензиите и да се постигне мир во куќата, тие го прифатија ограничувањето во Цетиње да има...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img