November 28, 2021, 7:27 pm

митpoпoлитoт Јоаникиј

(Видео) Пoбeда над Ѓуканoвиќ: На Цeтињe сeпaк устoличeн српcкиот митрoпoлит Јoaникије

Cрпската црква и народот сепак победија во Црна Гора. Денеска под силно полициско обезбедување на Цетиње беше устоличен српскиот митрополит Јоаникије. Тој со хеликоптер беше донесен во манастирот каде се одржа богослужбата. Тој по устоличувањето изјави дека е среќен што...

Владата на Црна Гоpa ќe баpa ycтoличyвањето на митpoпoлитoт Јоаникиј дa ce oдpжи вo Пoдгopица

Црногорските медиуми повикувајќи се на неофицијални информации објавија дека премиерот на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ и вицепремиерот Дритан Абазовиќ ќе побараат од патријархот Порфириј и митрополитот Јоаникиј да го преместат устоличувањето од Цетиње во Подгорица поради наводни можни инциденти. Кривокапиќ...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ристо Никовски: Кој и зошто го пушти Заев низ вода?

На крајот од долгиот и темен македонски тунел се појави мало светло – Заев ја напушта политичката сцена! Тој...
- Advertisement -spot_img