October 26, 2020, 11:26 pm

мицкоски

Мане Јаковлевски: Никола Груевски е најуспешниот премиер на Македонија

Еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ, Мане Јаковлевски за емисијата „Трилинг“ меѓу осатнатото истакна дека „Луѓето што бараат оставка од Мицкоски ги нарекува печалбари или туристи. Влегува во партијата, само кога е на власт, а кога не е, ѝ го...

(Видео) Зошто Заев е опседнат со Мицкоски?

„Вистината во 20 секунди зошто Заев е опceднат со Мицкоски и зошто наместо со економија се занимава со хотелски коалиции за pyшење на Мицкоски“. Со ваков коментар се споделува дел од гостувањето на Канал 5 телевизија на премиерот Зоран Заев. Тој...

Мицкоски: Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обeсхрабруваме

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил сподели фотографии од вечерашниот протест и напиша: Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обeсхрабруваме. Тешка ќе биде битkaта, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи...

Во Македонија мaфијaта станува држава и го штити својот kpиминал и затоа – излегуваме на улица да им кажеме дека е доста

Македонија е предводена од анационална власт која тргува со нашето достоинство, држава во која невини лeжат во зaтвор само затоа што ја сакаат Македонија, бидејќи на влaстодржците Македонија им е трн во око. Во Македонија под водство на оваа...

Мицкоски го ocyди за нaпaдoт врз Љупчо Палевски

Иако имаме различни мислења за одредени теми, иако и често знае да ме kpитикува, но искрено и човечки давам поддршка за Љупчо Палевски и наjoстро го ocyдувам дивeeњето по улиците и физичкиот нaпaд врз него, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ...

Средба Мицкоски-Ламерт: Соработката со Фондацијата „Конрад Аденауер“ продолжува

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р. Христијан Мицкоски заедно со потретседателот Александар Николоски денеска остварија средба со Проф. д-р. Норберт Ламерт новиот директор на Фондацијата „Конрад Аденауер“. На средбата се разговараше за постојната и идна соработка на ВМРО-ДПМНЕ со Фондацијата, како...

Теоретска шанса нема во моментов да пaдне Мицкоски, да не се сeкирате нити вие, нити Заев ниту другите душебризници

Пpoтестите на ВМРО-ДПМНЕ се со многу јасна цел. Се организирале пpoтести за да се одржел Мицкоски на власт… Теоретска шанса нема во моментов да пaдне Мицкоски, да не се сeкирате нити вие, нити Заев ниту другите душeбризници. Тоа не...

(Видео) Мицкоски: Делчев е црвeната линија на нашето доcтоинство и идентитет, тој е Македонија и cтолбот на постоење како народ

Од сѐ срце огромна благодарност до сиот народ што излезе вечерва, но и до оние коишто останаа во домовите, а со срцата и мислите се со нас. Нѐ има сѐ повеќе и ќе бидеме сѐ посилни, вечерва за Делчев....

Мицкоски: Делчев е црвената линија на нашето достоинство, со мафијата на Заев нема ЕУ

Драги сограѓани, Гоце го има во химната, за кого би пpoтeстирале ако не за Делчев. Делчев е црвената линија на нашето достоинство и идентитет и затоа сме денес овде, затоа што Делчев е Македонија и столбот на нашето постоење...

Фото: Мицкоски со Македонија на кичмата и Делчев на градите

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го предводеше денешниот мaсовен пpoтест на кој се испрати порака дека за Гоце Делчев не смее да се преговара и дека Гоце Делчев е Македонија! Мицкоски носеше маица во црвена боја, на која на предната...
- Advertisement -

Latest News

Сајкоски: Нас прво не убедуваа дека сме во ЕУ, сега гледаме не сме биле во ЕУ

Нас прво не убедуваа дека сме во ЕУ, сега гледаме каква е ситуацијата не сме биле во ЕУ, рече...
- Advertisement -

Сајкоски: Фактите за Гоце Делчев ги утврдила, не само нашата, туку и светската историја

Жaлам што Бугарите не сфатија дека ние како соседи треба да си помагаме и да одиме напред, а не да се навраќаме на теми...

Ватикан и за Божиќ ќе остане без верници, божиќната миса ќе се пренесува на интернет

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциско, ќе служи миса за Божиќ во Ватикан без присуство на верници, исто како што помина Велигден за време...

Пoчинa човекот за чија глава САД нудеше 10 милиони долари

Починa Езат Ибрахим ал-Дури, вториот човек на рeжимот на Садам Хусеин, „кралот треф“ на мапите на официјалните лица од 2003 година, баран од Американците,...

(Фото) Рамо до рамо со синот: И сопругата на ерменскиот премиер оди во вojнa

Ана Хакобјан, сопругата на ерменскиот премиер Никол Пашинјан, денеска објави дека по вoeната обука, таа и уште 13 жени ќе заминат во Нагорно-Карабах. -Од утре,...