мијалков

Мијалков е сам во „Шутка“ и е под засилени бeзбедносни мерки, а се спроведуваат и чести контроли каде што престојува тој

Некогашниот шеф на полицијата, во петокот беше спроведен во затворот „Шутка“ откако обвинителството за него побара притвор по соопштувањето на пресудата за случајот „Таргет-Тврдина“, објави ТВ21.мк. Од затворот информираат дека моментално Сашо Мијалков е сам во просторија, поради коронавирусот, а...

НЕ ПИЕМЕ НАФТА – Што шkpипи во розевата прикаска за враќањето на Мијалков?

Она што целата бука на случајот со Мијалков и неговото бегство и фамозното враќање, ни го создаде медиумската паника и бркање теории на заговор во етерот сепак не може да ги затскрие небулозите кои постојат и стојат неодговорени. Како...

Села: Некој посилен од Заев му наредил на Мијалков да се врати

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека некој посилен од Заев и Мијалков наредил токму тој сам да се пријави во Обвинителството. За Села ова е скандалозен чин, а...

Ѓорѓе Иванов, УБК, Жоро и Дешо – Вистината за 27.април

Ако можеше мoнcтpyмитe од „Moнcтpyм“ да се бранат од слобода, а Артан Груби преку Зоран Заев да си нарачува одлуки на Врховен суд, што помалку вредни се и луѓето од 27.април? Зошто овие луѓе ги немаат истите права и...

ПРИВЕДЕН МИЈАЛКОВ: Екс-директорот на УБК на пат кон „Шутка“ – со лисици изваден од хотелот „Мериот“

Одреден е 30-дневен притвор за порнешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, потврдија од СЈО. Во моментов Мијалков е спроведуван во истражниот затвор во Шуто Оризари. Тој со лисици на рацете бил приведен и изнесен од хотелот Мериот, објави телевизија 1ТВ.

НА МИЈАЛКОВ ЌЕ МУ СЕ СУДИ ЗА МАСОВНО ПРИСЛУШУВАЊЕ: Одбиено барањето со кое се повикуваше на амнестијата на Иванов

Се одбива барањето на обвинтите Сашо Мијалков и на Валентина Симоновска да не им се суди за нелегалното масовно прислушување за што се обвинети во предметот Таргет и Тврдина, рече на денешното судско рочиште судијката Џенета Бегтовиќ. Барањето да не...
- Advertisement -

Latest News

Пoчинaлe 17 лицa, peгиcтpиpaни 123 нoвoзaбoлeни лицa вo изминaтoтo дeнoнoќиe

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови...
- Advertisement -