October 23, 2021, 9:39 am

Мона Лиза

Копија од Мона Лиза продадена за неверојатни 2,9 милиони евра

Колекционер од Европа купил копија од Мона Лиза на Леонардо да Винчи од 17 век за 2,9 милиони евра, што е рекордна цена за репродукција на Мона Лиза. На аукција во куќата „Кристи“, продадена е копијата позната како „Хекинг Мона...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ѓорѓиев: Мaлa дpжава сме, ама Македонците имaaт нajгoлeмо cpцe

Македонскиот кикбоксер, Димитар Ѓорѓиев, четврти пат дојде до златниот медал на Светското првенство (СП), кое оваа година се одржа...
- Advertisement -spot_img