December 6, 2021, 7:13 am

морнарица

(Видео) Руската морнарица на готовс: Американски вoeн брод навлезе во Црното Море

Руската Црноморска флота започна со следење на брод на американската морнарица „Јума“ кој навлезе во Црното Море, објави Националниот центар за контрола на одбраната на Руската Федерација. „Силите и ресурсите на Црноморската флота започнаа да ги следат дејствијата на брзиот...

Амepикaнcки нocaч нa aвиoни влeзe вo Jyжнoтo кинecкo мope

Американската морнарица денеска објави дека носачот на авиони УСС „Роналд Реган“ влегол во Јужното кинеско море како дел од рутинска мисија. Сепак, агенциите потсетуваат дека ситуацијата сега е многу напната поради растечките тензии меѓу Вашингтон и Пекинг, кои тврдат дека...

Иpaнcкaтa мopнapицa зa вpeмe нa вoeнaтa вeжбa зaбeлeжaлa нeидeнтификyвaнa пoдмopницa

Иранската морнарица соопшти дека забележала неидентификувана подморница во близина каде одржува воени вежби во Омански Залив. Подморницата се оддалечила откако иранската армија испратила предупредување и побарала да се почитува дистранцата пропишана со закон. САД минатиот месец соопштија дека нуклеарната подморница „УСС...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Огромен астероид ќе влезе во орбитата на Земјата следната сабота

Огромен потенцијално опасен астероид, поголем од Ајфеловата кула, ќе влезе во орбитата на Земјата на 11 декември, објави американската...
- Advertisement -spot_img