May 14, 2021, 1:44 am

мој термин

Досега 8000 граѓани се пријавиле за вакцинација

За само неколку часа има повеќе од 8000 регистрирани граѓани на веб-страницата www.vakcinacija.mk која денеска е пуштена во употреба, соопшти вечерва министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук-профил. Со пополнување на апликацијата достапна на оваа веб-страница, граѓаните искажуваат интерес...

Ако некогаш добиеме вакцини: Познато како ќе се одреди кој прв ќе се вакцинира

Министерот за здравство, Венко Филипче во емисијата „10 минути“ на ТВ21 го прашавме кој прв освен медицинските работници би ја примил вакцината против коронавирус. Системот „Мој тремин“ ќе ја има клучната улога во спроведувањето на вакцинацијата која според најавите на...

Вакцините за корона ќе се закажуваат преку Мој термин, еве кој ќе има предност

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска имаше состанок со директорите на Здравствените домови од цела држава, каде се дискутираше за вакцинацијата против Ковид-19. На директорите им беше посочено дека почетокот на вакцинацијата нема да значи веднаш намалување на ризикот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...
- Advertisement -spot_img