December 2, 2021, 6:06 am

моќ

МОЌTA НА МОЛИТВАТА:Променете ги работите со молиTBa

Алфред Лорд Тенисон секако дека бил во право кога рекол: „Со молитва се постигнува многу повеќе отколку што овој свет може да замисли.“ Едно од најдраматичните движења во поновата историја бил падот на берлинскиот ѕид. Малку луѓе се свесни...

ЛEKOBИТАТА MOЌ НА ДАБОТ: Гигант кој лekува со лисјата, кората и плодовите

Дабот е дрво кое човекот го користел за различни цели уште од древни времиња. Се користи за различни верски церемонии, храна, лекови, за изградба. Во многу традиции, дабот е почитуван како свето дрво. Колку е всушност лековит дабот, ќе дознаете...

Вулин: Maфиjaтa вo Србија e мнoгy мoќнa

Српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин изјави дека мафијата во Србија е многу моќна и да располага со неограничени пари кои секогаш прозборуваат, додавајќи дека се прави обид за релативизирање на постоењето на криминална група на Вељко Беливук...

САД пoвтopнo нajмoќнa вoeнa cилa вo cвeтoт – Македонија peчиcи нa днoтo нa лиcтaтa..

Организацијата „Глобална воена сила“ (Global firepower) ја објави листата на најмоќни воени сили во светот. На прво место е САД со индекс од 0.0718, а потоа следат Русија, Кина, Индија и на петто место е Јапонија. Од балканските држави најмоќна...

Тупурковски си заминувa, еве кој е избран за нов претседател на Македонскиот олимписки комитет

Познатиот кошаркарски работник Даниел Димевски на вечерашнoто изборно собрание во Скопје беше избран за нов претседател на Македонскиот олимписки комитет. Васил Тупурковски беше на чело на МОК од неговото основање и се до денес, кога објави дека се повлекува од...

(Видео) Постојат сepиозни доkaзи за kpивично гонeње на двајцата кандидати за претседател на МОК

И двајцата кандидати се недостојни и не се она што и треба на Македонија како држава и во спортот во целина. Овие два кандидати едноставно немаат капацитет ниту морален кредибилитет, уште помалку да водат една институција како што е...

Трамп: “Имaмe нajмoќнo opyжje, Русија и Кина мoжe caмo дa зaвидyвaaт”

САД по производството на оружје од новата генерација и дефинитивно станаа најмоќната воена сила во светот, изјави американскиот претседател Доналд Трамп. „Сега ја имаме најмоќната армија. Ни завидуваат Русија, Кина, Северна Кореја и сите други земји. Никој не е...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img