October 20, 2021, 6:11 pm

муниција

(Фото) Пpeтpec вo Прилеп: Зaплeнeт цeл apceнaл вo дoм нa 43-годишен пpилeпчaнец – лицeтo пpивeдeно

Денеска (07.10.2021) полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи од ОВР Прилеп го лишија од слобода Р.Т.(43) од Прилеп.При претрес, извршен со судска наредба, во домот на Р.Т. на ул."Круме Спиркоски" во Прилеп, биле пронајдени и одземени: еден...

Oбвинeниe зa нeдoзвoлeнo пoceдyвaњe нa aвтoмaтcкa пyшka Kaлaшникoв и мyнициja

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи според член 396 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик. Обвинетиот 34-годишник,...

Пpивeдeнo 80-гoдишнo лицe во Teтoво: Bo нeгoвиoт дoм пoлициjaтa пpoнaшлa хepoин и мyнициja

Хероин и муниција биле најдени кај 80-годишно лице во Тетово при претрес на неговиот дом, информираат од тетовската полиција. Претресот бил спроведен со судска наредба. -Вчера околу 12 часот и 30 минути, на улица „Борис Кидрич“ во Тетово лишен од...

Пpивeдeнo лицe oд cкoпcкo Блaцe – вo aвтoмoбилoт мy билo пpoнajдeнo opyжje

На 09.08.2021 во 23.15 часот кај бензинска станица во с.Лојане, општина Липково, полициски службеници од Регионален центар за гранични работи Север – Полициска станица за граничен надзор Сопот го лишиле од слобода Б.Н.(22) од с.Блаце, скопско. При преглед во патничко...

Пoвeдeнa иcтpaгa зa нeoвлacтeнo пoceдyвaњe myнициja

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи од член 396 став 2 во врска со став 1 од...

(Видео) Погледнете како “Kaлашников” ја тестира својата муниција

Како производителите дознаваат дека новата муниција соодветствува на очекувањата на креаторот? Тоа на видеото ни го покажува специјалистот Георгиј Губич од концернот „Калашников“ со помош на вработен од Барнаулската фабрика за куршуми, пишува „Росијскаја газета“. Функционалноста на муницијата првин се проверува...

Фатен со возило полно мyниција: Kpивична за скопјанец поради нeлeгално поседување мyниција за полyавтоматско и автоматско opyжје

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Н.М.(41) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување држење и тргување со оружје или распрскувачки материи". На 22.07.2021 околу 17.30 часот на ул.„Интернационални бригади" во Скопје,...

Скопјанец вoзeл aвтoмoбил пoлн co opyжje и кypшyми – oвa ce дeтaлитe

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Е.Х.(48) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“. На 22.07.2021 околу 17.15 часот на ул.„16. Македонска бригада“ во Скопје, полициски службеници...

(Фото) Зaтвopeнo cтpeлиштe пopaди нeoвлacтeнa пpoдaжбa нa myнициja – пpивeдeни тpи лицa, зaплeнeтo гoлeмo кoличecтвo myнициja

Денеска (22.07.2021) полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, ЕНТ ОНТЕМ и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје сопреле две патнички моторни возила и при извршениот преглед кај Н.М....

Пpeтpec вo Прилеп: Пpoнajдeни opyжje и myнициja

Денеска (14.07.2021) полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи од ОВР Прилеп, по добиена судска наредба извршија претрес во дом и други простории во с.Житоше кај И.А.(43). При претресот се пронајдени и одземени еден пиштол „Роси" калибар 22...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Фото) Заев со копија од говор од првиот круг на претседателските избори го теши членството

Премиерот Зоран Заев, не само што ги повторува своите лаги, истите ветувања, туку ги држи и истите говори. Тој...
- Advertisement -spot_img