November 28, 2021, 6:53 pm

Мјуриел Баузер

2 Авгуcт се oдбeлeжувa кaкo Дeн на мaкeдoнскo – aмeрикaнскoтo нaслeдствo во Вaшингтoн

Градоначалничката на Вашингтон, Мјуриел Бaузер, и годинава заедно со Македонците кои живеат и работат во САД, го одбележува празникот Илинден. Формално, празникот лани беше прогласен како Ден на македонско-американската традиција кој редовно се одбележува на 2 август. Во проглас испратен...

Демократија на дело: Забрана за протести во Вашингтон до 25 јануари

Градоначалничката на Вашингтон, Мјуриел Бaузер на денешната прес-конференција изјави дека локалната власт бара од федералната влада на САД да ги одземе сите дозволи за различни протести и демонстрации во центарот на главниот град до 25 јануари. – Го молам секретарот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Еве од што зависи оставkaта на Заев

Премиерот Заев без конкретен одговор дали во овој момент ќе се повлече од премиерската функција или пак ќе го...
- Advertisement -spot_img