May 14, 2021, 12:55 am

навреда

Франција нaвpeдeнa пopaди изјaвaтa на Ердоган, го пoвлeкyвa aмбacaдоpот од Турција

Франција ја осуди изјавата на турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, кој претходно денеска го доведе во прашање „менталното здравје“ на неговиот француски колега, Емануел Макрон. Како што пренесе „Ројтерс“, Франција најавила дека ќе го повлече својот амбасадор од Турција поради...

МУХАМЕД ЗЕКИРИ СО НАВРЕДИ ДО ИВАНОВ: „Од фикус друго и не може да се очекува“, напиша пратеникот и потпретседател на СДСМ

На својот профил на Фејсбук пратеникот и потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, остро го критикува Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов. „Од ФИКУС друго и не може да се очекува.. Членството во НАТО и ЕУ се единствената алтернатива на Македонија,...

РЕГИОНОТ СО ДЕНОВИ ЗБОРУВА ЗА ОВИЕ ДВЕ ДАМИ: “Мораш да најдеш некого”-Јоксимовиќ со најдобри намери сакала да ја посоветува Јелена Розга

Пред неколку дена, пејачката Јелена Розга се појавила на утринската програма на српската телевизија Прва. Срѓан Предојевиќ и Јована Јоксимовиќ зборувале со пејачката на разни теми. Но, една специфична тема довела до тоа регионот со денови да зборува што овие...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...
- Advertisement -spot_img