September 26, 2021, 5:59 pm

напад врз новинар

Измeни во Kpивичниoт зaкoник: Haпaдoт вpз нoвинap ќe ce kaзнyвa кaкo нaпaд вpз cлyжбeнo лицe

Бојан Маричиќ, министерот за правда на дискусијата за заштита на новинарите, организирана од Шведската амбасада, изјави дека приоритет на Министерството за правда е создавање најдобри можни услови во однос на слободата на говорот и непречено работење на новинарите и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Пpиведен 82 годишен скопјанец баран за издржување на петгодишна затвopcka kaзнa

Денеска (26.09.2021) во 17:35 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги на ул."Јајце" го лишија од слобода Б.З.(82) од...
- Advertisement -spot_img