October 21, 2021, 12:18 am

напад

(Видео) Рakeтен нaпaд во Кабул

Ракетен напад беше извршен врз авганистанската престолнина, објавија светските медиуми. Според новинската агенција „Амај“, неколку ракети го погодиле подрачјето на Каир Кана во Кабул, пренесува „Спутник“. Наводно, инцидентот се случил во близина на електрана во Кабул. Жителите велат дека проектилите можеби...

Мигpaнт во Италија нaпaдна пет лица меѓу кои и шестгодишно дете

Сомалиски мигрант, кој возел без билет, нападнал две жени, контролори на билети и побегнал кога возачот на автобусот ја отворил вратата. Додека полицијата го бркаше, тој повреди уште три лица, меѓу кои и шестгодишно момче кое седеше со својата...

Пeт (нe)нayчeни лeкции нa CAД oд нaпaдoт нa 9/11

Дали и какви лекции научи САД по 20-годишната борба против тероризмот низ целиот свет? Што беше добро, а што не? Дали светот е попаметен денес, кога талибанците повторно дојдоа на власт во Авганистан, отколку по нападот на 11-ти септември...

Татко, син и внук пpeтепани од шест лица во сопствениот двор

На 29.08.2021 во 13.35 часот во СВР Скопје, И.М.(41) од Скопје пријавил дека во неговиот двор, тој, неговиот татко и неговиот син биле физички нападнати од шест лица. Според пријавеното, тој и неговиот сосед претходно имале расправија со лицата. Се...

(Видео) Погодeн бomбаш caмoyбиец во американскиот нaпaд врз Кабул

Американските сили денеска погодиле бомбаш -самоубиец во Кабул, кој се обидел да го нападне аеродромот со автомобил полн со експлозив, соопштија американските власти. Беспилотно летало успешно погоди автомобил што припаѓа на локалната група на терористичката милиција Исламска држава, наречена Исламска...

Изpeалски авиoни го напaднaа Хaмaс по прoтеcтите: Пет лица се пoвpeдeни

Израелски авиони утрово нападнаа цел на Хамас во Појасот Газа по синоќешните протести на Палестинците долж границата. Во соопштението на израелската армија се наведува дека бомбардирањето е поради пуштањето на запаливи балони од страна на Хамас, што вчера поредизвикаа два...

Бajден прeдупpeдува за нoв нaпaд вpз aeрoдрoмoт во Кaбyл

Претседателот на САД, Џо Бајден синоќа изјави дека нов екстремистички напад врз аеродромот во Кабул е можен во следните 24 до 36 часа. Тој по средбата со воените и безбедносните советници истакна дека ситуацијата и понатаму е „екстремно висока” и...

Бajден co ocтpa пopaкa: Мoжeн e нoв нaпaд нa ИД вo нapeднитe 24-36 чaca

Американскиот претседател Џо Бајден во соопштението за печат, го коментирал нападот со беспилотни летала врз милитантите на ИСИС и рече дека смртоносниот напад на исламистичките милитанти врз аеродромот во Кабул, најверојатно, не е последен. „Реков дека ќе одиме кај групата...

Haпaдната 20 годишна девојка со нож во Центар

Момче на 21-годишна возраст, рано утринава со нож ја нападнал својата една година помлада познаничка. Напаѓачот е уапсен, а полицијата ги истражува околностите за нападот. На 27.08.2021 околу 02.00 часот, полициски службеници од полициската станица Центар го лишиле од слобода О.А.(21)...

Пykaње во Прилеп: Уапceни три лица откако пpeтeпале 28 годишник и му се зakaнувале со пиштoл

На 27.08.2021 во периодот од 03.20 до 03.40 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода М.С.(31) ,В.Г.(30) и Б.Б.(24), сите од Прилеп, затоа што претходно на бул.„Гоце Делчев", по кратка расправија, физички...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...
- Advertisement -spot_img