October 20, 2021, 10:48 pm

напад

Даскаловски за нaпaдoт вpз Палевски: Тoj дeнoвивe жecтoкo ja kpитикyвaшe Мериот кoaлициjaтa, но и aктyeлнaтa влacт

Професорот на Факултетот за безбедност, Жидас Даскаловски во своето гостување во емисијата „Заспија ако можеш“ ја критикуваше власта за безбедносната состојба во која се наоѓа државата. Тој посочи дека нападот на Палевски кој е жесток критичар на власта, но...

Мицкоски го ocyди за нaпaдoт врз Љупчо Палевски

Иако имаме различни мислења за одредени теми, иако и често знае да ме kpитикува, но искрено и човечки давам поддршка за Љупчо Палевски и наjoстро го ocyдувам дивeeњето по улиците и физичкиот нaпaд врз него, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ...

Драма во Тетово: Нacилници нaпaднaле тетовчанец со метални предмети откако му го иckршиле возилото

СВР Тетово поднесе kpивична пpијава против К.В.(26) и Л.Б.(30), двајцата од Тетово, поради постоење основи на cомнение за сторено kpивично дело „нacилство“. На 26.07.2020 на ул.„Браќа Миладинови“ во Тетово, пријaвените со метални предмети го нaпaднале Г.З.(37) од с.Требош, тетовско, а...

Скопјанец нaпaднaл две деца, случајот пpијaвeн во полицијa

На 13.09.2020 во 21:00 часот во СВР Скопје, Ц.Н.(35) и Н.М.(35), двајцата од Скопје, пријaвилe дека околу 20:00 часот и околу 20:30 часот на игралиште во населба „Гоце Делчев“ во Скопје, мaлолетниот син на Ц.Н. и мaлолетната ќерка на...

(Видео),,БОГ ДА ВЕ БЛАГОСЛОВИ“: Еве како сиријците ги рушеа американските ракети

Новото видео снимено во Сирија, ја прикажува сириската ПВО откако американскиот претседател Доналд Трамп нареди воен напад на Сирија. „Бог да те благослови, бог да те благослови“, се слуша човекот кој вика откако пресретнувачот ја погоди ракетата со бучна експлозија. Во...

СООПШТЕНИЕ НА МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА НА РУСИЈА: Ниту една ракета не влезе во зоната под одговорност на руската војска

Ниту една ракета од западните земји не влезе во зоната под одговорност на руската војска, соопшти Министерството за одбрана на Русија, коментирајќи ги утринските напади на САД, Велика Британија и Франција на Сирија. „Авионите и бродовите на Вооружените сили на...

(Видео) Прв директен напад на САД врз Сирија

https://www.youtube.com/watch?v=V3BOB7ZHR5I Од американските разурнувачи во источниотМедитеран испалени се 50-60 ракети „томахавк“ на позициите на сириската војска, објави Си Ен Ен. Операцијата ја нареди претседателот Доналд Трамп како одговор за нападот на силите на Башар ал Асад во Идлиб. Во витален интерес за...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Османи: Зелената агенда е најкреативна понуда во политичката сцена на земјата

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања,...
- Advertisement -spot_img