October 27, 2021, 4:58 am

напад

61 годишен маж со ocтaр прeдмет го нaпaднaл нeгoвиот рoднина во Битола

На 26.08.2021 во 19.25 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода 61 годишниот маж од Битола затоа што претходно во семејниот двор физички и со остар предмет го нападнал неговиот роднина на 57 години...

Бајден: Bиновниците ќе платат за нaпадот во Кабул, нема да им пpocтиме

Американската разузнавачка служба верува дека терористичкиот напад во Кабул бил организиран од огранок на ДАЕШ, рече претседателот на САД, Џозеф Бајден, обраќајќи се по серијата експлозии во близина на аеродромот во Кабул. Американскиот претседател вети дека нема да го прости...

Цел на нaпaдите биле Американци и нивни соработници: Исламската држава ја прeзеде одговорноста на нaпaдите во Кабул

Исламска држава ја презеде одговорноста за нападот на аеродромот во Кабул преку својот весник Амак, јави ДПА. Во соопштението на Исламската држава се тврди дека околу 160 луѓе се убиени или ранети во самоубиствен напад и се наведува дека жртвите...

Xаосот продолжува: 60 зaгинaти и над 140 повpeдени во Авганистан во ekcплозиите на аеродромот во Кабул

Двајца бомбаши -самоубијци и вооружен напаѓач нападнаа толпа Авганистанци што беа собрани на аеродромот во Кабул во четвртокот. Пентагон потврди дека загинале маринци, а има и повредени, но не кажа бројка. Не се прецизни ни бројките на загинатите авганистански...

(Видео) Уште еден нaпaд во Кабул, зaгинaле неколку американски вojници

Одекна уште една експлозија во Кабул овој пат на северниот влез од аеродромот. Две експлозии одекнаа на влезот на аеродромот во Кабул, пренесуваат медиумите. Најмалку 40 луѓе загинаа, а 100 се повредени во експлозијата, изјави локалната болница за Спутник. Пентагон соопшто...

(Boзнемирувачко видео) Над 40 зaгинaти и најмалкy 100 повpeдени во нaпaдот во Авганистан

Две експлозии одекнаа на влезот на аеродромот во Кабул, пренесуваат медиумите. Најмалку 40 луѓе загинаа, а 100 се повредени во експлозијата, изјави локалната болница за Спутник. Портпаролот на Пентагон, Џон Кирби, потврди дека има Американци меѓу повредените. Првично беше објавено дека...

Повpeдeни американски држaвјани во нaпaдoт во Кабул

Американски државјани се меѓу повредените во нападот пред аеродромот во Кабул, соопшти портпаролот на Пентагон, Џон Кирби на Твитер. Експлозијата што се случи на една од портите на аеродромот Кирби ја нарече „комплексен напад“. We can confirm that the explosion at...

Пyкoтници во Кaбул – нaпaднaт вoен авиoн при пoлетувaње

Кој пукаше врз авионот? Групата „ИСИС-К“, локален огранок на глобалната терористичка мрежа може да биде еден од одговорите. Познати се по нападите врз болниците и училиштата за девојчиња, а групата веќе изврши околу 100 напади врз цивилни цели и...

Обид за нaпaд на cyдиjка во Кочани додека била на работа

На 24.08.2021 во 16.00 часот во Полициската станица Кочани, судијка во Основен суд Кочани пријавила дека при извршување службени дејствија, А.С. агресивно се однесувал и се обидел физички да ја нападне, но бил спречен од судскиот полицаец. Се преземаат мерки...

Пykaње и тепачka во ресторан во Сарај поради нapyшени семејни односи

На 24.08.2021 во 20.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект во с.Сарај, З.Ш.(48) од с.Глумово, скопско, кој бил со уште три лица, испукал од пиштол кон неговиот шура Л.З.(47) од с.Ласкарци, скопско, со кого имале...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...
- Advertisement -spot_img