September 27, 2021, 12:08 pm

наплатна куќа

Охpиѓaнeц yaпceн зaтoa штo иcкpшил нaплaтнa кyќapкa нa ЈП „Билjaнини извopи“

Вчера вечерта, жител на Охрид бил уапсен затоа што агресивно се однесувал кон вработени во ЈП „Билјанини извори“ и ја оштетил наплатната куќарка и инвентарот. „На 20.07.2021 околу 19.00 часот на бул.„Македонски просветители“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вpaбoтeн вo МBP, и пopaнeшeн гpaдoнaчaлник нa Петровец од СДСМ cи гo пpoбoдeл cинoт двa пaти co нoж – oвa ce дeтaлитe

Вчера по кратка расправија во село Ржаничино, Звонко Цветковски (53), вработен во Бирото за јавна безбедност во МВР и...
- Advertisement -spot_img