September 28, 2021, 12:35 pm

национални паркови

Заев ветува: Нема да бидат дозволени дивогpадби во националните паркови

Премиерот Зоран Заев во интервјуто за Телма Телевизија, истакна дека Законот за дивоградби ги ставил политичарите пред одлука дали ќе се рушат или ќе се легализираат градбите. Тој соопшти дека со новиот текст на законското решение кој ќе биде...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Пaниka нa аepoдромот во Пoдгopицa: Oштeтeн aвиoнoт нa Влaдaтa нa Цpнa Гopa, зa сpeќa нeмa пoвpeдeни

Авионот на Владата на Црна Гора беше оштетен синоќа на аеродромот во Подгорица. Во инцидентот, што се случи околу...
- Advertisement -spot_img