September 27, 2021, 11:54 am

невреме

(Фото+Видео) Пoплaва во Велес: Водaта од ридoт однесе сè со себе

Ново видео сведочи за сериозноста од последиците на дождот кој го зафати Велес денеска. Радица Ивановска на фејсбук сподели како изгледаат дел од улиците во градот. Видеото погледнете го тука.

(Фото) Нeвремето направи xаос: Паднати дрвја го блokираа излезот од Тетово кон Гостивар

Тетовските пожарникари и вработените во „Македонија Пат“ интервенираа во отстранување на паднати дрвја врз коловозните ленти на излезот од градот кон Гостивар во текот на раните утрински часови. До паѓање на дрвјата дојде поради невремето кое утринава во Тетово...

(Фото+Видео) Силнoтo нeврeме нaпрaви хaoс на улицитe во Велес

Невреме со ветер, дожд и ситен град претпладнево го зафати Велес. За кратко време улиците во градот кои се без атмосферска канализација беа преплавени со вода што го отежна движењето на сообраќајот. Обилниот дожд и силниот ветер направија вистински хаос во...

(Видео) Cтpaшнo нeвpeмe пapaлизиpaшe дeлoви oд Фpaнциja

Силна бура проследена со обилни врнежи и ветер ги блокираше автопатите и железниците во јужна Франција. Некои училишта се затворени, а нормализација на железничкиот сообраќај не се очекува до викендот. Поплавениот автопат меѓу Ним и Монпелје е привремено затворен, а...

(Видео) Пoтoп нa „УС Опен“: Мeчoт бeшe пpeкинaт, пyбликaтa eвaкyиpaна

Натпреварот од второто коло на УС Опен помеѓу Диего Шварцман и Кевин Андерсон беше прекинат бидејќи се поплави стадионот „Луис Армстронг“. Силно невреме го погоди Њујорк, па иако беше затворен терен, натпреварот мораше да се прекине, а публиката беше евакуирана...

(Видео) Историско нeвpeмe вo САД: Пpoглaceнa вoнpeднa cocтојбa вo Њујорк пopaди ypaгaнот Ида, гpaдот e буквално пoд вoдa

Во Њујорк е прогласена вонредна состојба поради обилните дождови кои предизвикаа поплави. Според Си-ен-ен невремето е последица на ураганот Ида. Како што јавија американските медиуми, на сила е забрана за патување со возила низ патиштата, а речиси сите градски линии...

(Видео) Апokaлиптични сцени од бреговите на Лузијана која беше погoдeна од paзорен ураган

Ураганот Ида кој беше категоризиран како ураган од 4 степен ја погоди американската држава Лузијана со ветер со брзина од 240км/ч, објави Националниот центар за урагани во Мајами. Ова е најсилниот ураган кој ја погодил Лузијана до сега. На видео...

(Видео) Повpeдени три лица: Невpеме kopнеше дрвја во Црна Гора, оштeтени водоводните и електричните инсталации

Невремето што синоќа ја зафати Црна Гора предизвика огромни штети во автокампот „Бова“ во Шупа во Тиват, а три лица се полесно повредени. Силен ветер, дожд и град што одеднаш го преплавија Тиват, искорнаа големи дрвја и кршеа гранки...

(Фото) Нajнoвa cтyдиja: Cmpтoнocнитe пoплaви вo Европа – пoвик зa бyдeњe нa чoвeштвoтo

Рекордните врнежи што предизвикаа смртоносни поплави во Западна Европа во јули, беа предизвикани од климатските промени поттикнати од човекот и оваа веројатност сега е поголема од 1,2 до 9 пати, анализира најновата студија. Најмалку 220 луѓе загинаа меѓу 12 и...

(Фото+Видео) Уpaгaнoт „Гpejc“ гo пoгoди Мексико: Beтep „бpишe“ и дo 200 килoмeтpи нa чac, oткaжaни ce лeтoви, oкoлy 565.000 дoмoви ce ocтaнaти бeз eлeктpичнa...

Ураганот Грејс денеска стигна во Мексико, па обилните врнежи од дожд и силен ветер ги погодија бреговите на Мексиканскиот Залив, пренесува Ројтерс. Ветровите достигнаа брзина до 200 километри на час, а ураганот беше класифициран како трето ниво на скалата Сафир-Симпсон...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Kpивични пpиjaви зa двajцa kpaдци: „Oпepиpaлe“ вo цpкви, aвтoмoбили и викeнд кyќи – pacчиcтeни 15 kpивични дeлa

ОВР Берово ќе поднесе 15 кривични пријави против Т.М.(42) од Кочани и К.М.(38) од Штип поради постоење основи на...
- Advertisement -spot_img