нелегални протести

По однос на првите протести во свет со кој се подржуваат убијци, се јави и Али Ахмети

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, синоќа, по состанокот на Централното раководство го коментираше и вчерашниот протест за случајот „Монструм“, за кој рече дека луѓето биле искористени за политички цели. „Најдоброто нешто е да не ги злоупотребуваме овие луѓе, да не...

Американската амбасада во Русија повикува на точни места на незакажани и нелегални протести

На веб-страницата на американската амбасада во Руската Федерација се појави список со места за собирање нелегални протести на приврзаниците на опозицијата, за поддршка на Алексеј Навални во Русија. На оваа објава реагираше руското Министерство за надворешни работи, наведувајќи дека...
- Advertisement -

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...
- Advertisement -