November 30, 2021, 11:45 pm

Ненад Ненадовиќ

Ja зaгyби биткaтa co Koвид-19…: Пoчинa пoзнaт cpпcки aктep кoj ќe бидe зaпaмeтeн пo oвaa лeгeндapнa yлoгa

Српскиот актер Ненад Ненадовиќ почина во средата, во 57 година од животот во Белград. Тој неодамна се заразил со коронавирусот и се лечел во болницата во Батајница, пишуваат српските медиуми. Беше постојан член на театарот „Бошко Буха“, рекордер по број...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Пожар во бараките на ИСППИ во Тафталиџе

Помал пожар избувна вечерва во бараки во населбата Тафталиџе во скопски Карпош, објави 360 степени. Според информациите од терен, пожарникарите...
- Advertisement -spot_img