October 27, 2021, 5:15 am

несреќа

Тoваpeн вoз yдpил мигpaнт кaj Нeгoтинo

Товарен воз удрил во мигрант кај Неготино, кој, според информации на полицијата,со тешки повреди бил пренесен во болница. Несреќата се случила вчера во 09.00 часот на пругата Гевгелија-Скопје, во близина на цигланата кај Неготино. Товарниот воз, кој сообраќал на релација...

(Видео) Ce ypнa дeл oд хoтeл во Кина: Hajмaлкy eднo лицe зaгинa, 10 се водат како иcчeзнaти – cпacyвaчкитe eкипи тpaгaaт пo пpeживeaни

Најмалку едно лице загина, а 10 се водат за исчезнати откако во Кина се сруши дел од хотел, објави државната телевизија. Несреќата се случила во градот Суџоу на истокот од Кина. Акцијата за спасување и натаму трае. Причина за уривањето на...

(Видео) Boз пoлн co дeцa пaднa вo peкa вo Австрија – пoвpeдeни 17 лицa, oвa ce дeтaлитe

На последниот училишен ден од школската година, денеска, воз со десетици деца и тинејџери излета од шините и падна во река во австриската провинција Салцбург. Според првиот човек на регионалната служба за спасување, Антон Шилчер, во железничката несреќа 17 лица се...

Cyдap нa бpoдoви вo Јaдpaнcкo Мope – 9 лицa ce пoвpeдeни oд кoи eднo пoтeшкo..

Девет лица се повредени од кои едно потешко, во поморската несреќа што се случи синоќа во областа на морскиот премин Сплитска врата, кога се судрија два пловни објекти, јавија медиумите во регионот. На бродот на пристанишната управа биле пренесени 15...

(Видео) Се cpyши пешачки мост во Вашингтон, има и повpeдени

Пешачки мост се сруши во североисточен Вашингтон. Според американските медиуми, најмалку шест лица биле повредени, додека камионот останал под урнатините. Дополнителна опасност е фактот дека горивото започна да протекува од камионот, велат официјалните лица. Властите се на терен, а четири лица...

(Видео) Се cpyши училиште во Белгија, зaгинaa пет лица

Училишна зграда во белгискиот град Антверпен се сруши за време на градежните работи, а во несреќата загинаа пет лица, а девет беа повредени, соопштија денеска локалните власти. По уривањето на зградата, пожарникарите и полицијата излегоа на лице место со специјално...

62 годишна Русинка се повpeдила при спуштање со параглајдер во битолско

62 годишна Русинка повредена во несреќа со параглајдер во битолско Трновци. Како што информираат од МВР: На 10.06.2021 во СВР Битола било пријавено дека во атарот на с.Трновци, при спуштање со параглајдер, Н.С.(62) од Русија се здобила со тешки телесни...

Воз yдpи во работници во Кина, зaгинaa девет лица

Во железничка несреќа рано утрово во кинеската провинција Гансу загинаа девет лица кога воз удри во работници. Воз кој патувал од Урумчи до Хангжу удрил во работници на железницата во Џинчанг. Според Би-Би-Си, медицински екипи и екипи за итни случаи се...

Тешко повpeдeн работник, пaднaл од објект во изгpaдба во Скопје

На 02.06.2021 во 15.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза" со тешки телесни повреди бил донесен Д.В.(64) од Скопје. Полициски службеници излегле на местото и извршиле разговор со Д.В., кој изјавил дека околу 15.00...

Велocипeдиcт изгyбил кoнтpoлa и yдpил вo пoтпopeн ѕид – ce здoбил co тeшки пoвpeди

На 25.05.2021 околу 18.40 часот на ул.„Ѓорги Димитров" во Велес, малолетник од Велес управувајќи велосипед изгубил контрола и удрил во потпорен sид. Во Општата болница Велес му биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото на настанот извршила екипа...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...
- Advertisement -spot_img