September 25, 2021, 4:41 pm

НИКОЛА ГРУЕВСКИ

Груевски: Власта, понесена од потребата за дефоkус на јавноста, шири лaжни вести дека сум бил пpeтепан

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, на социјалните мрежи реагираше на веста која ја објавија неколку портали, според кои, тој бил нападнат во Будимпешта. „Продолжуваат лагите, конструкциите и манипулациите кои упорно се трудат да ми ги натоварат. Пред малку...

Груевски за тpaгедијата во Тетово: Со години плаќале здравствено осигурување за да изгopaт во пламени јазици

Поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, изрази сочуство до семејствата на загинатите во катастрофалниот пожар кој синќа до темел ја пеплоса тетовската модуларна болница. Груевски посочи дека е вистинска трагедија што тие луѓе со години одвојувале дел од...

Ем тeпaн, ем е… – водич за тоа како утре со фaлcифиkaти ќе те наместат и тебе да лeжиш зaтвop

Кога доаѓа времето да се каже вистината, таа треба да се каже отворено и каква што е. Затоа, предлагам да престанеме да се лажеме и причината поради која Македонија е претворена во паланка да ја бараме во Зоран Заев,...

Груевски со текст за историјата на Крушевската Република, предизвиците, поделбите и последиците од Илинденското востание

Ако има некој кој, заради една или друга причина, не го знае исходот, односно како завршило Илинденското востание и ако ја проучи атмосферата во редовите на ВМРО (тогаш ТМОРО) во последните шест месеци пред избувнувањето на востанието, се чини...

Девојката која го фотографирала Груевски во Будимпешта е докторант на студиите по “национализам” на соросовиот универзитет, очекува Унгарско државјанство и вработување во ОБСЕ

Од извори на НВО финасирани од фондацијата на Сорос дознаваме дека извесна Ерлин Агич (Erlin Agich) од Македонија е една од личностите која добила задача да го демне Никола Груевски во Будимпешта. Таа е автор на фотографија која во неделата...

Медиумски магариња, тренирани на „Коњски скокови“

Македонија била мета на разузнавачка акција која имала за цел да ја дестабилизира државата и да го врати Никола Груевски како слободен човек. Истата акција на неимеуваната разузнавачка служба работела и на откривање на афери поврзани со власта со...

Oбвинение за Никола Груевски и Орце Камчев за случајот „Плацеви на Водно“

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, денеска до Одделението за организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје достави обвинителен акт за случајот „Плацеви на Водно“ против поранешниот премиер Никола Груевски кому му...

Зоран Заев испраќал пораки до жpтвитe во cyдckите пpoцecи дека ќе им даде милост ако лaжнo cвeдoчaт – Никола Груевски со став по денешното...

Криминалецот Зоран Заев како што беше најавено продолжува со политичкиот прогон и теророт врз неистомислениците, вели екс-премиерот Никола Груевски на својот ФБ профил. Додека неговата влада делеше пасоши на најпознатите европски и светски нарко дилери, под негова раководна палка институциите...

„Неговата жpтва го дарува вечниот живот на човекот“: Груевски со честитка по повод најголемиот христијански празник

Поранешниот премиер на Република Македонија на социјалните мрежи упати честитка по повод најголемиот христијански празник Велигден. „Неговата жртва го дарува вечниот живот на човекот. Христос воскресна!!!“, напиша Груевски на фејсбук.

Жесток одговор од Груевски – доаѓа ден кога за сето ова беснеење на власта ќе има одговорност

Екс-премиерот Никола Груевски попладнево со Фејсбук статус одговори на информацијата пласирана во дел од меидумите, за наводно замрзнување на негов имот во рамки на предметот „Плацеви на Водно“ во кој тој осомничен заедно со Сашо Мијалков, Ристе Новачевски, Орце...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Рeгистpирани 392 нoви случaи на кoрoнавирyс, 20 пoчинaти

Нови 392 заразени, 339 оздравени и 20 починати лица во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство согласно податоците...
- Advertisement -spot_img