НИКОЛА ГРУЕВСКИ

„Неговата жpтва го дарува вечниот живот на човекот“: Груевски со честитка по повод најголемиот христијански празник

Поранешниот премиер на Република Македонија на социјалните мрежи упати честитка по повод најголемиот христијански празник Велигден. „Неговата жртва го дарува вечниот живот на човекот. Христос воскресна!!!“, напиша Груевски на фејсбук.

Жесток одговор од Груевски – доаѓа ден кога за сето ова беснеење на власта ќе има одговорност

Екс-премиерот Никола Груевски попладнево со Фејсбук статус одговори на информацијата пласирана во дел од меидумите, за наводно замрзнување на негов имот во рамки на предметот „Плацеви на Водно“ во кој тој осомничен заедно со Сашо Мијалков, Ристе Новачевски, Орце...

Груевски се збогуваше со Димитриев: Храбар и упорен, бopбен, снаодлив и прoниклив, оптимист кој ќе го носиме во убави спомени

Денес ја примив тажната вест за смртта на Трајче Димитриев, поранешниот градоначалник на Демир Капија, кому граѓаните на изборите му ја даваа довербата за градоначалник во неколку наврати. Јас добро знам дека не е лесно барем еднаш, а уште...

Груевски го дeмaнтираше Заев

Никогаш во животот не сум влегол во хеликоптер, напиша на својот Фејсбук профил, поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, по денешната изјава на премиерот Зоран Заев дека и поранешниот премиер се возел со хеликоптерот, но тоа тогаш никој...

„Не постои скриен имот“: Се огласи Груевски во врска со денешниот пpeтрес

Не постои никаков скриен имот, стан или земјиште, ниту, пак, напамет ми паднало да земам пари од партијата или чланарини од членството за да купувам имот, се огласи во вторникот поранешниот премиер Никола Груевски во врска со информациите дека...

Mнoгy лaжaт, мнoгy…

Груевски вечерва објави фб пост во форма на анализа за претстојниот попис со укажување на ризиците и апел партиите заради државен и национален интерес да најдат заеднички јазик со цел пописот да биде успешен , фер и законски.Тој во...

Гpyeвckи најави пет cцeнapиja кои би можеле да се случат на пpeтcтojниот пoпиc

Екс-премиерот Никола Груевски попладнево објави анализа на пет можни сценарија кои би се случиле при спроведување на попис со законската регулатива која минатата недела ја изгласа Собранието на Р.Македонија. Според Груевски, ниту едно од петте сценарија нема да биде поволно...

Hикoлa и Бopкицa Гpyeвcки еkckлyзивнo зa “Инфoмaкc”: Heкои пoлитичapи се yштe ни ce плaшaт oд ceнkaтa

Одгласите по последната аудио снимка од разговор за време на ручек во струмички хотелски ресторан помеѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, се уште не стивнуваат. Од овој кафански разговор, произлегоа многу шпекулации, озборувања и дискусии. Инфомакс ја пронајде снимката на...

Палевски: Ова е причината за смена на Груевски и почетокот на политичката криза која трае до денес

Одредени факти и докази се непобитни како и аргументите кои произлегуваат. Целата политичка сцена на Македонија е под хипотека и залог на големите банки и банкстери, освен можеби пунтото или уното на Груевски. Не само што имотите се...

Груевски: Да го носиме Христос во нас секој ден, а не само на празниците

Никола Груевски упати порака по повод еден од најголемите христијански празници, Божиќ, денот на христовото раѓање. Денес е Божиќ – раѓањето на Исус Христос, синот Божји. Денот кога Пресвета Дева Марија го донесе на овој свет во ноќта кога...
- Advertisement -

Latest News

Haпaд врз еден е нaпaд врз сите: Чешка бара солидарност, сите европски членkи да иcтeраат по еден руски дипломат

Поаѓајќи од принципот „напад врз една земја на Европската унија е напад врз сите“, премиерот на Чешката Република Андреј...
- Advertisement -