October 24, 2021, 4:19 am

НИКОЛА ГРУЕВСКИ

Груевски се збогуваше со Димитриев: Храбар и упорен, бopбен, снаодлив и прoниклив, оптимист кој ќе го носиме во убави спомени

Денес ја примив тажната вест за смртта на Трајче Димитриев, поранешниот градоначалник на Демир Капија, кому граѓаните на изборите му ја даваа довербата за градоначалник во неколку наврати. Јас добро знам дека не е лесно барем еднаш, а уште...

Груевски го дeмaнтираше Заев

Никогаш во животот не сум влегол во хеликоптер, напиша на својот Фејсбук профил, поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски, по денешната изјава на премиерот Зоран Заев дека и поранешниот премиер се возел со хеликоптерот, но тоа тогаш никој...

„Не постои скриен имот“: Се огласи Груевски во врска со денешниот пpeтрес

Не постои никаков скриен имот, стан или земјиште, ниту, пак, напамет ми паднало да земам пари од партијата или чланарини од членството за да купувам имот, се огласи во вторникот поранешниот премиер Никола Груевски во врска со информациите дека...

Mнoгy лaжaт, мнoгy…

Груевски вечерва објави фб пост во форма на анализа за претстојниот попис со укажување на ризиците и апел партиите заради државен и национален интерес да најдат заеднички јазик со цел пописот да биде успешен , фер и законски.Тој во...

Гpyeвckи најави пет cцeнapиja кои би можеле да се случат на пpeтcтojниот пoпиc

Екс-премиерот Никола Груевски попладнево објави анализа на пет можни сценарија кои би се случиле при спроведување на попис со законската регулатива која минатата недела ја изгласа Собранието на Р.Македонија. Според Груевски, ниту едно од петте сценарија нема да биде поволно...

Hикoлa и Бopкицa Гpyeвcки еkckлyзивнo зa “Инфoмaкc”: Heкои пoлитичapи се yштe ни ce плaшaт oд ceнkaтa

Одгласите по последната аудио снимка од разговор за време на ручек во струмички хотелски ресторан помеѓу Зоран Заев и Александар Верушевски, се уште не стивнуваат. Од овој кафански разговор, произлегоа многу шпекулации, озборувања и дискусии. Инфомакс ја пронајде снимката на...

Палевски: Ова е причината за смена на Груевски и почетокот на политичката криза која трае до денес

Одредени факти и докази се непобитни како и аргументите кои произлегуваат. Целата политичка сцена на Македонија е под хипотека и залог на големите банки и банкстери, освен можеби пунтото или уното на Груевски. Не само што имотите се...

Груевски: Да го носиме Христос во нас секој ден, а не само на празниците

Никола Груевски упати порака по повод еден од најголемите христијански празници, Божиќ, денот на христовото раѓање. Денес е Божиќ – раѓањето на Исус Христос, синот Божји. Денот кога Пресвета Дева Марија го донесе на овој свет во ноќта кога...

Заев за бегството на Груевски

Во интервјуто за МИА, премиерот Зоран Заев зборува и за предметите на СЈО, но и за тоа дали и тој како министерот Оливер Спасовски верува дека екс премиерот Никола Груевски ќе биде вратен во земјата за да ја одлежи...

Груевски: Нека доброто го победи злото во секој од нас и во Македонија

Нека доброто го победи злото во секој од нас и во Македонија, порачува во новогодишната честитка поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски. -Среќна нова 2021 година! Нека донесе посреќен живот за сите во светот а воедно и во Македонија...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...
- Advertisement -spot_img