October 27, 2021, 5:15 am

НИКОЛА ГРУЕВСКИ

Тасевски до Спасовски: Ако Груевски се врати, дури и со лисици, на аеродром ќе го пречекаат пола милион луѓе

Груевски ќе се врати и ќе ја одлежи казната, рече денеска министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на ТВ24, коментирајќи ја работата на МВР и критиките за бегството на поранешниот премиер. Во јавноста ова предзвика доста реакции, а актерот Сашо...

Груевски со честитка до граѓаните по повод 8-ми декември – денот на св. Климент

Поранешниот премиер Никола Груевски преку фејсбук статус објавен на неговата странам на граѓаните им го честиташе денот на св. Климент чија содржина ја пренесуваме интегрално: Денес е 8. декември - денот на Св. Климент. Од 2007 година овој ден е државен...

Груевски се збогува со Ѕинго: Тој беше голем патриот кој многу ја сакаше Македонија, искусен во политиката, бизнисот, но и животот воопшто

Поранешниот лидер на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски со статус на фејсбук се прости од Љубисав Иванов – Ѕинго кој починa во 84-та година од животот. Ѕинго беше политичар, претседател на Социјалистичката партија, прв претседател на Фудбалската федерација на Македонија,...

ГРУЕВСКИ: Ќе продолжиме да создаваме проекти и да работиме за граѓаните, ја имаме само Македонија во нашата агенда

Се стремевме кон раст и развој за нашата земја. Се стремевме да реализираме проекти и услуги и да ја заштитиме нашата земја. Што и да прават, да фрлаат кал на нас, да измислуваат лаги за нас и да генерираат...

Груевски: Почнува со работа ПЕТ центарот во Скопје, капитален проект во македонското здравство

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на социјалната мрежа Фејсбук објави дека денес почнува со работа со пациенти уште еден објект од огромно значење за македонското здравство. Се заокружува ПЕТ Центарот во Скопје кој што преставува капитален проект во македонското...

СЕЛА: Или целосна рамноправност помеѓу Албанците и Македонците или ние Албанците тука сите заедно ќе формирање федерација

Главниот фактор кој во идната коалиција на Зоран Заев треба да ги носи реформските процеси, Зијадин Села вчера за Телма потврди дека останува на се што кажал пред сопствените избирачи во предизборниот период. Села, во изјава за телевизија вели дека...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...
- Advertisement -spot_img