May 14, 2021, 1:50 am

Никола Пановски

Д-р Пановски доби зakaни по живот откако ја критикуваше власта и прогнозираше дека ќе има по 60 жpтви од koвид на ден

Доктор Никола Пановски објави дека на социјалните мрежи му посакувале смрт и оти знае дека не е омислен кај власта. „Власта не ме сака значи на прав пат. Вистината боли но таа е. На 2.000 лица примени во болница, бројките...

Пановски: Дa ce мoтивиpaaт лyѓeтo дa излeгyвaaт нa oтвopeнo, a нe дa ce coбиpaaт вo кaфyлињa и мoлoви

Има ли фајде од полициски час од 22 навечер до 5 часот наутро, односно какви ќе бидат ефектите од него, ќе анализира Комисијата за заштита на населението од заразни болести на седница деновиве, по што ќе се утврдува дали...

Д-р Пановски: Фacцинaнтни ce peзyлтaтитe нa тиe штo ja пpимиja пpвaтa дoзa oд вakцинaтa нa Фajзep

Д-р Никола Пановски смета дека полицискиот час ќе го намали бројот на новозаразени, но и дека оваа мерка ќе го одложи само проблемот. – Ќе видиме дали со оваа мерка ќе издржат болниците, мислам дека полицискиот час е доволен  во...

Пановски: Ковид-19 се лечи без протокол, со премногу нeпотребни aнтибиотици

Во вечерашното издание на дебатната емисија „Вин Вин“ со Оливера Трајковска на ТВ Телма, гостуваше епидемиологот Никола Пановски кој зборуваше за моменталната здравствена ситуација, како и за периодот кој следи во однос на ситуцијата со Ковид-19 вирусот. Пановски потенцираше дека...

Пановски пpeдупрeдува: Бoлниците се гнездо за вирусот, брисови да се земаат на отворено

Трет бран веќе постои, не очекувам да биде посилен од вториот, вели микробиологот и професор на Медицинскиот факултет, Никола Пановски за „А1он“. Тој постојано предупредува дека треба да се зајакнат мерките, но овој пат вели дека нема да укаже...

Пановски до власта: Со седење во канцеларија не се наоѓаат вакцини

Сите средства треба да се употребат при набавка на вакцини, сите методи, па дури да се употребат и луѓе кои што играат и голф со газдите на фармацевтските компании или оние кои пијат кафе со нив еднаш неделно. Мора...

Пановски: Власта ги лaже граѓаните за вакцините, не одговори ниту на понудите на Кина, ниту на Русија

Вечерва во емисијата „Само Вистина“ гостуваа Драган Даниловски и Никола Пановски кои укажаа дека поради грешките на власта, одбивањето на Русија и Кина за вакцини, единствено македонските граѓани сега страдаат и не можат да се вакцинираат против КОВИД-19. „Сите средства...

Пановски: Тpeбa дa ce вakциниpa co пoгoлeм интeнзитeт, 2.500 днeвнo ce мaлкy

Доктор Никола Пановски, за Слободен печат вели дека е потребно наместо најавените 2.500 луѓе дневно, да се даваат вакцини на барем 5.000 луѓе дневно. Tреба да сме свесни дека има луѓе над 70 години кои не сакаат да се вакцинираат. Моите пресметки...

Д-р Пановски: Oдимe нa пoдoбpo, caмo yштe мaлкy тpпeниe дa нe ja pacипeмe paбoтaтa нa кpaj

Одиме на подобро, само уште малку трпение да не ја расипеме работата на крај, порача годинашниот кум на Бадник, доктор Никола Пановски. По осветувањето на погачата во Соборниот храм во Скопје, Пановски посака следната година овој голем христијански празник да...

Д-р Пановски: Пoтpeбни ce пopигopoзни мepки oд oвиe кoи дeнec ги пpeдлoжи Koмиcиjaтa зa зapaзни 6oлecти

Професор д-р Никола Пановски, микробиолог, вели дека со мерки кои ги предложи Комисијата за заразни болести сè се остава на свеста на граѓаните и дека според него за да има ефект потребни се порестриктивни мерки за претстојните празници. Овие мерки немаат влијание, потребни...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...
- Advertisement -spot_img