October 23, 2021, 9:43 am

Николовски Љупчо

(Видео) Заев и Николовски ја пpoмoвиpaа кaмпaњaта „Ceгa сé e јaвнo – Кopyпциjaтa нe ce иcплaти”: Дa им зacтaнeмe нa пaтoт нa cитe кoи...

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев и заменик-претседател на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски, денеска ја промовираа кампањата за подигање на свесноста и за поддршка во борбата...

Во сабота ќе се знаат дел од кандидатите за градоначалници на СДСМ

Раководството на СДСМ викендов во Струга ќе ја доработи стратегијата за претстојните локални избори, а ќе паднат и првите одлуки за кандидатите за градоначалници, најави вицепремиерот за борба против корупцијата и генерален секретар на СДСМ, Љупчо Николовски. Во вечерашното гостување...

АХВ го дeмaнтирaшe Николовски: 3aплeнети 30кг, а не 4,5 тони путер

Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски синоќа на Фејсбук сподели дека запленил 4,5 тони путер со поминат рок и заедно со Агенцијата за храна и ветеринарство производот го повлекле од пазарот. Сепак од АХВ велат дека станува збор за...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ѓорѓиев: Мaлa дpжава сме, ама Македонците имaaт нajгoлeмо cpцe

Македонскиот кикбоксер, Димитар Ѓорѓиев, четврти пат дојде до златниот медал на Светското првенство (СП), кое оваа година се одржа...
- Advertisement -spot_img