October 20, 2021, 6:16 pm

Нинџа

Јанакиески: Подготвен сум да одам на полигpaф заедно со Нинџа

Не го познавам лицето Александар Нинџа ниту пак некогаш сум разговарал со него, истакна во својот исказ Миле Јанакиески. Тој вели дека Нинџа дал пет различни изјави и дека исказот што го дал е единствениот доказ против него. Поради тоа...

Илиевски за Нинџа: Не ми е чудно што на секое рочиште по 15 души ги нeгираат лагите на дежурниот сведок и ВиРус-от

Коментирајќи го денешното рочиште за 27 април, каде повторно беше побиена уште една лага од омилениот сведок на обвинителката Вилма Русковска, Александар Василевски Нинџа, Богдан Илиевски вели: Единствениот дежурен сведок на ВиРус има ТРИ ВЕРЗИИ за тоа кого гледал во...

“Нинџа” како метод на политички пpoгoн преку yцeнeти лaжни cвeдoци и тaeн состанок во СДСМ

Минатата недела во судот се случи најголемиот шок во 2020 година. Одбраната на обвинетите во случајот наречен “Организатори на 27ми април” изнесе непобитни докази со кои главниот сведок на обвинителството со прекар Нинџа е всушност лажен сведок на ОЈО....
- Advertisement -spot_img

Latest News

Арсовска: Центар ќе биде пример за тоа како треба да изгледа општина во европска метропола, промените доаѓаат

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска од денешниот митинг во Центар истакна дека промените во Центар се...
- Advertisement -spot_img