нов

(Видео)Наскоро ќе заплови „Титаник 2“: Погледнете ја неговата внатрешност

Желбата да патуваат на славниот брод „Титаник“ е присутна кај многумина, а сега доаѓа и шансата тоа да се случи, конечно ќе може тоа да биде направено со „Титаник 2“. Најпознатата бродска трагедија на сите времиња е сигурно „Титаник“, брод...
- Advertisement -

Latest News

АЛГОРИТМОТ НА ФИЛИПЧЕ ОТИДЕ „ЈАБАНА“: И во наредните 2-3 дена ќе биде сличен бројот на новозаболени, промена се очекува викендов

Епидемијата е под контрола, сите новозаразени се со лесна клиничка слика, изјави попладнево Венко Филипче, министерот за здравство. Точно се...
- Advertisement -

ФИЛИПЧЕ НАЈАВИ КАРАНТИН ЗА ЗАДУШНИЦА

Сите опции се отворени, рече на денешната прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче, на прашањето дали се можни рестрикции за викендов. Православните верници во сабота...

ПО ПАУЗА ОД НАД ДВА МЕСЕЦИ: Основците во Грција се вратија во училишните клупи

По пауза од над два и пол месеци, под нови правила и прописи, утрово одново заѕвони првото ѕвонче и за учениците од основните училишта...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЧУЛЕВ: Спасовски и неговите послушници во МВР никако да се издигнат над партиските интереси

Владата од една страна секојдневно ме обвинува дека сум виновен за нејзините неуспеси поврзани со ширење на коронавирусот, а од друга страна и во...