November 28, 2021, 7:07 pm

ноемвриж

На ceкoи 50 минyти ymиpaл пo eдeн пaциeнт: Hoeмври e co нajгoлeм бpoj пoчинaти oд кopoнaвиpyc

Ноември е месец со најголем број починати од коронавирус. Дневните извештаи на ИЈЗ покажуваат дека на секои 50 минути умирал по еден пациент заболен од Ковид-19. Овој месец се затвора со над 750 смртни случаи, со што нашата земја е...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Шпионcka афepa во САД: Откриен таен советски агент испратен да го поткопа економскиот систем на земјата

Американските републикански сенатори открија таен „советски агент“ испратен во САД во 1991 година со намера да го поткопа тамошниот...
- Advertisement -spot_img