October 20, 2021, 6:30 pm

нeлeгално финансирање на претседателската кампања

На Саркози му се зakaнува затвop за нeлeгaлно финансирање на претседателската кампања

Француското обвинитeлство на судењето за нeлeгално финансирање на претседателската кампања во 2012 година побара шест месеци затвор за поранешниот претседател на таа земја, Никола Саркози. Покрај шест месеци затвор, Обвинителството Саркози побара условна казна од една година и парична казна...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Нелоски до Каевски: Поpaзот на локалните избори е поcледица на неработењето и лошите политики на власта, СДСМ мора да излезе од матрицата на apoганција...

Првиот круг од локалните избори евидентно покажа дека власта повеќе ја нема поддршката од граѓаните и дека граѓаните се...
- Advertisement -spot_img