December 2, 2021, 4:54 am

обвинителка

(Видео) Маричиќ зa o6винитeлкaтa кoja гo зaтвopи Мијалков: „Ќe имa дpyги кoнкypcи или oглаcи, пa ќe мoжe дa кoнкypиpa“

Прво изјавија дека е премлада, а подоцна дека нема доволно работно искуство за да биде избрана како обвинител во Вишото обвинителство. Ленче Ристоска беше единственото име од кандидатите кои не беа избрани од Советот на обвинители, а за кое...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img