December 2, 2021, 4:21 am

обид за физички напад

Ce oднecyвaл aгpecивнo и ce oбидeл дa нaпaднe лekap – пpивeдeн житeл oд Тетово

Тетовец е приведен откако синоќа се обидел да натепа лекар во Клиничката болница Тетово. „Ј.А.(43) во болницата се однесувал агресивно и се обидел физички да го нападне лекарот“, соопшти МВР. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на...

20 лица билe зaтeкнaти вo угocтитeлcки oбjeкт вo тетовско: Eднo лицe им пoпpeчyвaлo нa инcпeктopитe и ce o6идeлo дa ги нaпaднe

На 02.04.2021 во 21:35 часот, инспектори во Државниот пазарен инспекторат Тетово извршиле контрола во угостителски објект во с.Порој, тетовско, сопственост на Ш.К. од с.Порој, при што констатирале дека објектот работи по дозволеното време и во него биле затекнати над...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img