January 25, 2021, 9:35 pm

облачно

Пpoмeнливo oблaчнo co вpнeжи oд дoжд, зa новогодишната нoќ cyвo вpeмe

Времето денеска ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, кои на места, особено во источните делови повремено ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. На планините во западните делови врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен,...

Дeнec нe oчeкyвa oблaчнo вpeмe co coнчeви пepиoди и зacилeн jyжeн вeтep

Времето денеска наутро во некои делови од земјава ќе биде магливо, а преку ден променливо облачно со сончеви периоди, особено на истокот. Во крајните западни делови ќе биде пооблачно и ќе има појава на повремени слаби врнежи од дожд....

Дeнec нe oчeкyвa пpoмeнливo oблaчнo вpeмe, co coнчeви пepиoди

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Наутро во источните делови се уште ќе има услови за локален дожд, а на планините на северозапад слаб снег ќе провејува во текот на претпладнето. Ќе дува умерен до засилен ветер...

УХМР co пpoгнoзa: Вpeмeтo yтpe пpoмeнливo oблaчнo

Времето во земјава утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Наутро во источните делови се уште ќе има услови за локален дожд, а на планините на северозапад слаб снег ќе провејува во текот на претпладнето. Ќе дува умерен...

Пoнeceтe cи чaдop: Пpoмeнливo oблaчнo, пoплaднe co пoвpeмeн дoжд

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, по котлините претпладне со појава на магла. Во западните делови ќе биде облачно, попладне и во текот на ноќта со повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од...

Дeнecкa не oчeкyвa oблaчнo вpeмe co yтpинcкa мaглa, УХМР co нajaвa зa cнeг и тoa мнoгy нaбpзo

Времето денеска ќе биде умерено облачно, претпладне по котлините со појава на магла и ниска облачност. По одделни котлини маглата ќе се задржи во поголем дел од денот. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде...

Дeнec нe oчeкyвa пpeтeжнo oблaчнo вpeмe и тeмпepaтypa дo 11 cтeпeни

Претпладне во јужните делови ќе има слаб локален дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 7, а максималната ќе достигне од 5 до 11 степени. Во Скопје, значително облачно, претпладне со магла и ниска облачност. Минималната температура...

Maглa и oблaчнo вpeмe дo пoнeдeлник, пoтoa пpoмeнa

Продолжува периодот на стабилно и суво време, по котлините со појава на магла и ниска облачност. Во следните два дена ќе биде значително облачно со услови за слаб локален дожд. Кон крајот на работната недела се очекува промена на времето,...

Дeнec нe oчeкyвa coнчeвo вpeмe co мaлa дo yмepeнa oблaчнocт

Времето денеска во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Претпладне по котлините ќе има појава на магла и ниска облачност кои во текот на денот ќе се...

Дeнec нe oчeкyвa oблaчнo и вeтpoвитo вpeмe со вpнeжи oд дoжд вo пoплaднeвнитe и вeчepнитe чacoви

Времето денеска ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд во попладневните и вечерните часови кои наместа ќе бидат пообилни. На планините врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува и слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи...
- Advertisement -

Latest News

Вакцината „спутник V“ можат да ја примат болни од карцином

Во упатството за вакцината „спутник V“ не е наведено дека нејзината употреба е забранета кај пациенти заболени од карцином,...
- Advertisement -