обљуба

XOPOP: Tетин ce o6идeл дa ги cилyвa внyкитe

Четириесет и две годишна скопјанка вчера попладне во полициска станица го пријавила тетинот, Б.Н. Според пријавата на жената тој се обидел да изврши обљуба врз нејзините две ќерки. Од полицијата информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Штипјанец cилyвaл 63 годишна сосетка

СВР Штип, до ОЈО Штип поднесе кривична пријава против Ц.М.(41) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување", казниво по член 186 став 2 в.в.ст.1 од Кривичниот законик. Пријавениот, на 23.02.2021 физички нападнал 63 -...

22 годишник од Cвети Николе cилyвaл малолетно девојче

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Свети Николе поднесе кривичнa пријавa против И.А.(22) од с.Градско, Велес, поради постоење основи на сомнение дека на 21.02.2021 во Свети Николе извршил обљуба над малолетничка.

Maлолетник се обидел да cилyва девојче

На 23.02.2021 околу 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека малолетник од с.Црн Врв, општина Студеничани, се обидел да изврши обљуба врз малолетничка, но не успеал во намерата. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Oбид за cилyвањe на тинeјџерка во Центар

Доцна синоќа се случил инцидент во куќарка за обезбедување до објект кој бил во изградба. На 03.02.2021 во 11,30 часот, во Полициска станица Центар, Ј.К.(18) од Скопје, пријавила дека околу 03,30 часот, во близина на угостителски објект на ул.„Јордан Мијалков",...

Струмичанец cилyвaл мaлолeтно девојче додека другар му снимал

СВР Струмица поднесе кривичнa пријава против В.Ѓ.(28) од с.Баница, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „подведување и овозможување полови дејствија“ и против С.Т.(24) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „подведување...

Cилyвaна 19 годишна охриѓанка

На 30.01.2021 во СВР Охрид, 19-годишна охриѓанка пријавила дека на 29.01.2021 околу 23.00 часот, нејзиниот невенчан сопруг А.М.(23) од Струга извршил обљуба врз неа. Се преземаат мерки за целосно расветлување на случајот, по што ќе биде поднесена...

Heнopмaлeн..: Маж oд Прилеп извpшил oбљy6a вpз 15-гoдишнa мaлoлeтничкa

НККР при ОВР Прилеп денеска (23.01.2021) поднесе кривична пријава до ОЈО Прилеп за сторено кривично дело "обљуба со злоупотреба на положбата" по член 189 од КЗ на РМ, против Р.П.(46), пријавен од родител дека извршил обљуба врз 15-годишна малолетничка. Од...

Обид за cилyвање доцна синоќа во Велес

На 18.01.2021 во 23:30 часот во СВР Велес, 38-годишна жена од Велес пријавила дека околу 23:00 часот, додека се движела кај место викано „Жолта ограда“, едно лице се обидело да изврши обљуба. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Мaлолетник се обидел да cилувa девојка во струшко

Малолетник од Струшко синоќа се обидел да силува 27-годишна девојка. Случајот во полиција го пријавил вујкото на девојката, а против малолетникот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти СВР Охрид. – Во ОВР Струга, во 20 часот и 4 минути, 42-годишен...
- Advertisement -

Latest News

Усвоен здравствениот протокол за спроведување на пописот

На предлог на Комисијата за заразни болести, Владата денеска го усвои Протоколот за превентивни мерки при спроведување на Пописот...
- Advertisement -