December 2, 2021, 5:48 am

огласување

Пo тpи дeнa мoлк, ce oглacи Првиот cкoпcки извиднички oдpeд – „Дeцaтa пoгpeшнo ги paзбpaлe игpитe“…

По информациите во дел од медиумите дека овој одред добивал финансиска поддршка од Град Скопје, како и од невладините организации ХЕРА и Фондацијата Отворено општество, тие се дистанцираа од организацијата поради скандалот. Град Скопје инстантно го прекина договорот за...

(Фото+Видео) Ce мpднa свeтoт: Haпaѓaчoт oд Перм се oглacил нa интepнeт пpeд macaкpoт – „Ќe y6иjaм штo пoвeќe мoжaм“

Локалните медиуми го идентификувале напаѓачот во Универзитетот во Перм, како 18-годишниот Тимур Бекмансуров. Според досега достапните податоци тој започнал да пука кон Универзитетот и убил 8 лица, а ранил 6. Според пишувањата на медиумите, тој бил убиен после пресметка со полицијата. На...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img