November 30, 2021, 10:16 pm

одбојка

Одлична вест за фановите: Македонските одбојкарите ќе настапат пред публика во Струмица

Примерот на враќањето на фановите на фудбалските борилишта наиде на позитивни вибрации и наскоро со присуство на гледачи своите натпревари ќе ги играат и одбојкарите. Владата даде „зелено светло“ за присуство на гледачи во спортската сала „Парк’“ во Струмица...

Македонските одбојкари со максимални три победи се враќаат од Данска

Македонската одбојкарска репрезентација со максимални три победи го заврши вториот турнир од Европската сребрена лига. Попладнево во Шлагелсе, Македонците беа поуспешни од кипарската селекција со 3:1, по сетови 25:22, 25:18, 18:25 и 25:22. По овој триумф, избраниците на селекторот Никола...

Секоја чест: Македонските одбојкари со максимални 3:0 во сетови го совладаa Кипар

Македонската одбојкарска репрезентација со максимални 3:0 во сетови го совлада Кипар во премиерниот натпревар од групната фаза во овогодишното издание на Европската сребрена лига. Избраниците на селекторот Никола Матијашевиќ, во Струмица ја оправдаа фаворитската улога и ги решија во своја...

Македонските одбојкари чекор поблиску до Европското првенство

Во вториот дуел против селекцијата на Босна и Херцеговина, одбојкарската репрезентација на Македонија за 1 час и 14 минути забележа победа од 3:0 по сетови 25:20, 26:24 и 25:13 и се наоѓа на чекор до пласман на...

Одбојкарите со победата над БиХ ги започнаа квалификациите за ЕП

Македонските одбојкари остварија тешка победа над Босна и Херцеговина со 3:1 (27:25, 25:21, 3:25, 25:19) на почетокот на квалификацискиот турнир за настап на Европското првенство во септември годинава. Гостите влегоа подообро во натпреварот, „црвено-жолтите“ го немаа вистинскиот ритам, ниту...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Твитер забpaни споделување на туѓи видеа и фотографии без согласнот

Твитер денеска објави дека нема да дозволи споделување на приватни медиумски податоци, како што се фотографии и видеа, на...
- Advertisement -spot_img