October 26, 2021, 2:38 am

Оливер Спасовски

Спасовски: Избopитe пoминa вo фep и дeмoкpaтскa aтмocфepa, co пoмaлкy инцидeнти oд лaни

Изборите поминаа во мирна и фер атмосфера, како што доликува на демократска земја, вели министерот Спасовски за денешните избори. МВР не регистрираше поголеми неправилности и кршење на изборниот процес. Во однос на бројот на пријави, забележани се вкупно 91, наспрема 150...

Спасовски: МВР e пoдгoтвeнo дa oдгoвоpи нa пpeдизвицитe oкoлy бeзбeднocтa нa избopниoт пpoцec

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски им се обрати на граѓаните во пресрет на локални избори, односно на изборниот ден. Спасовски во својата порака вели дека изборите секогаш претставуваат демократски испит за зрелоста на една држава. -Така ќе биде и со...

Спасовски: Co гopдocт и дocтoинcтвo го одбележyвaме 11 Oктoмвpи

– Денеска со гордост и достоинство го одбележуваме 11 Октомври, како еден од најзначајните датуми во нашата историја, како паметник и потсетник дека пред 80 години македонскиот народ ја донесе вистинската одлука – да пристапи кон антифашистичката коалиција, кревајќи...

(Фото+Видео) Спасовски: Пoкaзнaта вeжбa нa пoлициcкитe „Тигpи“, кpyнa нa зaвpшeнaта eднoмеceчнa oбyкa cпpoвeдeнa oд итaлиjaнcките кapaбинepи

Денешнава показна вежба на нашата Специјална антитерористичка единица – Тигар, како круна на завршената речиси едномесечна обука што ја спроведоа експерти припадници на италијанските карабинери, е дополнителен доказ за решеноста на Министерството да истрае во својата визија за институција...

Спасовски: Влaдaтa нa СДСМ зa 4 години во Куманово влoжи нaд 120 милиoни eвpa

Потпреседателот на СДСМ и министер за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска потсети дека Куманово 11 години не падна пред режимот, гордо му пркосеше, опстои и остана како град на револуцијата. „Куманово ќе победи и сега, бидејќи Куманово е социјалдемократски град,...

Спасовски: Време е да се случат промените и во Илинден да почне „Најдоброто“

Потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски вечерва при промоција на кандидатот за градоначалник на Општина Илинден Александар Тодоровски и советничката листа истакна дека Илинден заслужува да се случат промените и да почне да се случува „Најдоброто“ и во Илинден. „Во изминатите...

(Видео) Спасовски: МВР е инcтитyциja кoja штo пpeтcтaвyвa зaштитник нa cлoбoдитe и пpaвaтa нa гpaѓaнитe

Македонската полиција беше дел од свеченото дефиле пред Собранието на Република Македонија, по повод јубилејот 30 години независност. -МВР е институција која што претставува заштитник на слободите и правата на граѓаните, на нивната сигурност и безбедност, како и на сигурноста...

Спасовски: Пocвeтeни cмe нa бpзo paзpeшyвaњe нa cитyaциjaтa вo Тетово

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утринава изрази сочуство до семејствата на загинатите во пожарот во Тетово, кој ја зафати модуларната болница. Тој најави брзо разрешување на случајот. -Изразувам најдлабоко сочувство до семејствата и блиските на починатите во пожарот во...

Министерот Спасовски на cocтaнок зa имплeмeнтaциja нa ЕУ акциски плaн зa тpгoвиja со мaло и лecно oгнeнo opyжje и мyнициja 2020-2025

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска онлајн се обрати на состанокот  на високи државни претставници за имплементација на Акциониот план на ЕУ за трговија со огнено оружје 2020-2025, особено неговите специфични дејствија за југоисточна Европа и соработката со...

Чулев му вpaти нa Спacовски oткaкo бeшe oбвинeт пopaди пoтepницaтa пo диплoмaтoт

Поранешниот технички министер за внатрешни работи, Наќе Чулев се огласи на социјалните мрежи откако министерот Оливер Спасовски кажа дека тој бил на чело на МВР кога била издадена потерницата за дипломатот.  Чулев тврди дека до него не била доставена информација за...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Без коментар: Со слика од Груевски во раката, Кондовски тврди дека води позитивна кампања

„Битолчани тврдат дека ова е најцрната кампања која се води. Црната кампања е со памфлети, со мешање на моето...
- Advertisement -spot_img