October 20, 2021, 6:19 pm

олимпијци

(Видео) Мисајловски им пocaкa cpeќa нa македонските oлимпиjци: Гopдo ce вee МАКЕДОНСКОТО знaмe нa oлимпиcкиoт cтaдиoн вo Токио

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски им посака среќа на македонските олимпијци. -Гордо се вее МАКЕДОНСКОТО знаме на олимпискиот стадион во Токио. Со среќа дечки, напиша Мисајловски на Фејсбук, кој секогаш дава поддршка. Знаменосец на македонската делегација беше таеквондистот Дејан Георгиевски, крај...

Oлимпиjцитe вo Токио ќe ce тecтиpaaт нa Koвид-19 нa ceкoи 96 дo 120 чaca

Спортистите кои ќе настапат на Олимписките игри во Токио ќе мораат да приложат негативен корона тест направен најмалку 72 часа пред пристигнувањето во Јапонија и ќе бидат тестирани на коронавирус на секои 96 до 120 часа за време на Игрите. Во извештајот кој го...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Арсовска: Центар ќе биде пример за тоа како треба да изгледа општина во европска метропола, промените доаѓаат

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска од денешниот митинг во Центар истакна дека промените во Центар се...
- Advertisement -spot_img