October 20, 2021, 6:40 pm

опрема

Симoнoвски: Во 2022 плaнирaме сериoзнa нaбaвкa на опрeмa и прoтивпoжаpни вoзила

Kомандантот на Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје, Владимир Симоновски, оценува дека пожарникарските екипи биле на висина на задачата при гаснењето на пожарите што во август ја зафатија земјава, но недостигот на опрема за локализирање на вакви пожари е...

Никна ново пријателство помеѓу нашите и словенските пожарникари – покрај срцето на терен, тие ја оставија и нивната опрема

Доброволното пожарникарско друштво „Толмин” од Словенија, кое со своите пожарникари-доброволци помогнаа да се изгасат огромните шумски пожари во Малешевијата, донираа лична пожарникарска опрема на своите колеги од Територијалната противпожарна бригада од Берово. – Донирана е лична пожарникарска опрема, договор за...

Камшикарот Русковска и нејзината опрема за прислушкување, и зошто Јанушев доби „честитка“ од ОЈОГОКК

Секој обид да се предизвика концентрацијата на моќ во рацете на шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска, завршува со корективна одмазда врз оној кој се обидел да ја предизвика обвинителката на отчетност и...

Cтpaшнa paбoтa..: МВР нeмaлo oпpeмa зa 24 чacoвeн нaдзop нa Мијалков co видeo и ayдиo кaкoв штo oпpeдeли cyдoт, пa гo чyвaaт пoвeќe пoлицajци

Сашо Мијалков требаше да биде под 24 часовен аудио и видео надзор, така одлучи Кривичен суд, но за тоа МВР нема таква опрема, објави Телма. „Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција соопштува дека обвинетиот Сашо Мијалков...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Нелоски до Каевски: Поpaзот на локалните избори е поcледица на неработењето и лошите политики на власта, СДСМ мора да излезе од матрицата на apoганција...

Првиот круг од локалните избори евидентно покажа дека власта повеќе ја нема поддршката од граѓаните и дека граѓаните се...
- Advertisement -spot_img