September 24, 2021, 7:22 pm

опција

Гoлeмa пpoмeнa нa Tвитep: Кoмпaниjaтa oдлyчи дa ja избpишe oвaa oпциja

Твитер воведе популарни „приказни“ по примерот на Фејсбук и Инстаграм и ги нарече Fleets. Но, сега се збогува со нив. Твитер донесе одлука дека ќе ги исфрли од употреба до крајот на овој месец. Проблемот е што малку корисници ја користат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Лавата yништи сѐ пред себе: Еваkyирани уште три града на Канарските острови

Властите на шпанскиот остров Ла Палма наредија евакуација на градовите Тахуја, Таканде де Абахо и делови од Таканде де...
- Advertisement -spot_img