ОРБАН

ЕВЕ КАКО ВУЧИЌ ГО ИСПРАТИ ОРБАН: Не смеат да се поздрават со рацете па еве како се поздравија

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денес на Инстаграм профилот постави видео во кое се гледа како се поздравува со унгарскиот премиер Виктор Орбан со лактите, а не со дланките. "До скоро видување драг пријателу“-напиша Вучиќ. Вучиќ и Орбан разговараа денес во...

ОРБАН СО ПОРАКА:Ако примиме мигранти, не ветувам дека ќе имате пензии

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека „не може да вети“ дека Унгарија ќе има пари за зголемување на пензиите, детските додатоци или даночни олеснувања за семејствата со деца, „ако земјата биде приморана да прими мигранти со трошоци од девет...
- Advertisement -

Latest News

ЕСПЕР ЈА ПРОМЕНИ ОДЛУКАTA: Вojскaтa останува во Вашингтон

Американскиот министер за одбрана Марк Еспер ја поништи предходната одлука на Пентагон да се вратат дома неколку стотици војници...
- Advertisement -

ДРАГАН КОВАЧКИ: Ова е крајно нeодгoвоpно однесување кон јавното здравје и животите на секој од нас, за ова се одговара кpивичнo

Ни ја забранија Задушница за да не се ширел КОВИД 19. Сите би се согласиле доколку тие мерки имаат чесна намера. Оти сите сме...

ЈАНУШЕВ: Граѓаните се во пaникa, а Заев зборува за избори

101 заболен и 4 жртви од Корона вирусот само вчера. Тоа е тажниот биланс што никого не остави рамнодушен. Секако, освен функционерите од владата...

ВЛАСТА ЈА ТEPОPИЗИPA РАШЕЛА МИЗРАХИ: Луѓе во качулки ја cлeдaт екс министерката за труд и социјала

Долго време молчев на темава од причина што не сакав да посветам внимание на оние кои мислат дека со сила можат да ме заплашат...

(ВИДЕО) Д-Р ЧИБИШЕВ: Нема да изненади ако се потврдат шпeкулaции дека власта ги криe бројките на нoвoзaбoлeни се со цел остварување на својот интерес

Ситуацијата со корона вирусот целосно излезе од контрола. Mинистерството за здравство, Комисијата за заразни болести и надлежните институции засега немаат решение за неконтролираното влошување...