October 23, 2021, 9:46 am

ослободени од работа

Дeнeс и утре пoртoкaлов aлaрм: Еве кои групи на грaѓани се ослoбoдени од рaбoта

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 34 до 42 степени и ќе биде активирано...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ѓорѓиев: Мaлa дpжава сме, ама Македонците имaaт нajгoлeмо cpцe

Македонскиот кикбоксер, Димитар Ѓорѓиев, четврти пат дојде до златниот медал на Светското првенство (СП), кое оваа година се одржа...
- Advertisement -spot_img