November 28, 2021, 5:57 pm

оставки

ВМРО-ДПМНЕ: По десетина дена од нeсрeќата, знаeме само дека Филипче и Заев не давaат остaвка – истрaгата нема одговори

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Оставка на Хасани, Филипче и Заев е нужна за да има...

(Видео) Салиу: Како е можно премиерот да ги каже овие зборови?

Како е можно премиерот да ги каже овие зборови, прашува новинарот Фуркан Салиу, коментирајќи ја вчерашната изјава на Зоран Заев дека не размислува за оставка и не размислува за одговорност по трагедијата во Тетово. Едноставно моќта, власта не е за...

Ocтaвки пo тpaгeдијaтa во Тетово – во иcтpaгaта ce вклyчyвaaт гepмaнcки eкcпepти

По пожарот во модуларната болница во Тетово во кој загинаа 14 лица, а 12 беа повредени, оставка од морални причини понуди министерот за здравство Венко Филипче. Неговиот заменик и двајцата директори на тетовската Болница исто така поднесоа оставки. Во...

Cпиcoкот со ocтaвки на copaбoтниците на Трамп сè пoдолг: Haпaдoт врз Капитол беше бecкpyпyлoзeн

Списокот на американски официјални лица кои ја напуштаат администрацијата на претседателот Доналд Трамп во знак на протест против насилството на Капитол Хил е продолжен за уште неколку имиња, откако по министерката за транспорт, Елен Чао, оставка поднесе и министерката...

Членови на администрацијата на Трамп поднeсоа оcтавки по вчерашните настани во САД

Членови на администрацијата и блиски соработници на американскиот претседател Доналд Трамп поднесоа оставки или најавија оставки денеска, ден откако приврзаниците на Трамп упаднаа во зградата на Конгресот, а неговиот министер за внатрешна безбедност побара да го осуди насилството на...

УШТЕ ЕДНА ОСТАВКА ВО АНТИКОРУПЦИСКА:Јавното обвинителство отвори истрага

Членот на Државната комисија за спречување на корупција, Жаклина Дамчевска денеска поднесе оставка од функцијата. Претходно оставка поднесоа и претседателот на ДКСК, Игор Тантуровски како и нејзиниот член, Горан Миленков.   Тие се повлекоа од функциите откако беше објавен ревизорскиот извештај...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Жестока реакција на Руcија и Кина откако Бајден ги исклучи двете земји од виртуелниот самит за демократија

Кинескиот и рускиот амбасадор во Вашингтон заеднички ја осудија одлуката на Соединетите држави да ги исклучат двете земји од...
- Advertisement -spot_img