October 23, 2021, 9:55 am

отворено писмо

Над 100 нобеловци и повеќе од 60 поранешни претседатели со отворено писмо до Бајден

Повеќе од 60 поранешни шефови на држави и над 100 добитници на Нобелова награда го повикаа американскиот претседател Џо Бајден да го поддржи откажувањето од интелектуална сопственост за вакцините covid-19. Ројтерс известува дека во писмото до Бајден, кое вчера им...

Отворено писмо до Заев за неговото вeлeпредавство од Претседателот на Заедницата на Македонците во Република Хрватска

Претседателот на Заедницата на Македонците во Република Хрватска, Илија Христодулов упати отворено писмо во врска со актуелната тема во Македонија, велепредавството на премиерот Зоран Заев. Во продолжение може да го прочитате целосното писмо.

Отворено писмо од Улчар и Андовска: „Да го повикаме сиот народ на улица за да покажеме дека ова не е пycта територија за делба...

Професорките  д-р Елка Јачева-Улчар, од Институтот за македонски јазик „Крсте Мисирков“ и  м-р Дарија Андовска од Факултет за музичка уметност испратија отворено писмо за обединување во кое ги повикаа поранешните претседатели, лидерите на партиите, сите Македонци и други националности...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Пpoнajдeнa дpoгa вo штипcкo – пpивeдeни тpи лицa

На 22.10.2021 во 17.00 часот во атар на с.Долни Балван, штипско, полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од...
- Advertisement -spot_img