официјално

Oфициjaлнo: Во Милано oд дeнecкa e зaбpaнeтo пyшeњe нa jaвни мecтa

Од денеска областа на градот Милано станува зона за непушачи на јавни места, јавија италијанските медиуми. Градските власти одлучија да забранат пушење на автобуски постојки, во паркови, стадиони, гробишта и области каде што сопствениците ги носат своите кучиња. Одлуката е донесена...
- Advertisement -

Latest News

Украина е koлатeрална штeтa: За Американците вистинската цел е дoминација во Црното море

Украина е само потрошен материјал, koj на Американците им даде можност да ги испраќаат своите бродови на Црното Море...
- Advertisement -